متن کامل مطلب
كدخبر: 1146
تاريخ انتشار: سه شنبه 2 آذر 1389
تعداد بازديد: 10821
print چاپ
send ارسال به دوستان

نماد فراماسونري بر فراز شاهنامه+ عکس

سايت محاکمه بعد از نمايش دادن نمادهاي موجود در حرم امام - سيگار مارل بورو - سريال قهوه تلخ -  و... بازهم به نقد و نمايش دادن نمادهاي موجود در معماري ساختمان هاي موجود در ايران مي پردازد

سايت محاکمه بعد از نمايش دادن نمادهاي موجود در حرم امام - سيگار مارل بورو - سريال قهوه تلخ -  و... بازهم به نقد و نمايش دادن نمادهاي موجود در معماري ساختمان هاي موجود در ايران مي پردازد
مراحل ساخت برج "شاهنامه " در حالي به پايان خود نزديك مي‌شود كه نمادي در بالاي آن چشم‌نوازي مي‌كند. اين نماد با يكي از نمادهاي مهم و اصلي " فراماسونري " قرابتي قابل تامل دارد.
چند سالي است در ضلع جنوبي ميدان فردوسي تهران، برجي در حال ساخت است به نام "برج شاهنامه "
با آغاز مراحل پاياني ساخت اين برج نمادي در بالاي آن پديدار گشته است كه يادآور يكي از نمادهاي مهم و اصلي " فراماسونري " است.
مشاهده اين نماد هرمي شكل بر فراز اكثر ساختمان‌هاي تهران و استفاده مكرر در آن‌ها بسيار نگران كننده شده، زيرا كه معماران اين بناها خواسته يا ناخواسته در راستاي اهداف فراماسونري گام برمي‌دارند.

اولين وبسايت نقد و بررسي اديان و مذاهب ساختگي دست ساز بشر :: WWW.MOHAKEME.COM

تا با افزايش اين نمادها در ايران و سراسر جهان هم اين نماد اثر رواني خود را در راستاي ترويج افكار ماسون‌ها و فلسفه وجودي‌شان بر افكار عمومي جهان گذاشته و هم به نوعي به حاكميت اين تفكر در دنيا كمك كند.
* نماد فراماسونري بر فراز شاهنامه فردوسي
علي خزائل كارشناس معماري در همين خصوص به خبرنگار ما گفت: اگر از مسئله تجاوز اين ساختمان به حريم ميدان با تعاريف ويژه و پر اهميت خود در مباحث شهرسازي كه از نبود قوانين مدون شهرسازي در ايران نشات مي‌گيرد و نشان دهنده وجود گسست عميق و پر معنا ميان تعاريف بين المللي شهرسازي با آنكه در ايران شاهد هستيم بگذريم، اين مورد به عنوان مشتي از خروار در شهر امروزي ما، مسئولان امر را بايد به اين فكر بيندازد كه به دنبال ارائه راه حل‌هايي باشند كه شاخص‌هاي اصلي آن مبتني بر تدوين قوانين شهر سازي باشد و نياز به طرح آمايش اين سرزمين كهن و تدوين نگرشي مطابق با دنياي امروز در شهر سازي و شهر شناسي ايران باشد.

اولين وبسايت نقد و بررسي اديان و مذاهب ساختگي دست ساز بشر :: WWW.MOHAKEME.COM


وي ادامه داد: ايران به عنوان سرزميني كه در ميان كشورهاي مختلف با مفهوم شهر به مثابه نهاد انساني- مدني متناسب با توان سرزمين آشنا هستند نمونه بي نظير است كه بنا كننده كهن ترين و ماندگارترين شهرهاي دنيا است.
اين كارشناس معماري با بيان اينكه پيش از پرداخت مختصر در باب معماري اين بنا بايد به اين موضوع اشاره كرد كه هر بناي معماري براي نيل به اهداف خاص تاسيس مي‌شود كه بايد پاسخگوي آن اهداف باشد، افزود: در نگاهي به اين بنا تا سر حد جان پناه بام و منهاي حجم هرمي شكل، شمه‌هاي از معماري مدرن را مي‌يابيم كه گويي بي هيچ ارتباط و تناسب حجم هرمي به بالاي آن افزوده شده است كه اين موضوع خود به نمادين بودن آن مي‌افزايد؛ مانند آرم يك شركت كه بي تناسب با توليدات آن شركت بر همه توليدات آن نصب مي‌شود.

اولين وبسايت نقد و بررسي اديان و مذاهب ساختگي دست ساز بشر :: WWW.MOHAKEME.COM


خزائل ادامه داد: حال وقتي در بررسي كلي بنا در باب عملكرد به توجيهي منطقي براي اين حجم نمي‌رسيم، مي‌بايست حداقل براي احترام به طراح اين بنا اين‌گونه خود را توجيه كنيم كه اين فرم و حجم به نوعي براي ايجاد يك نشانه و سنبل و در نهايت نوعي نماد گرايي است و نكته مد نظر ما نيز همين است كه اگر طراح مي‌خواهد نمادگرايي كند و ايجاد سنبل و نشانه كند چرا خواسته يا نخواسته بايد به اصولي مغاير با اصول اسلامي-ايراني و خصوصا با تاكيد بر اصول فراماسونري تكيه كند كه اين عامل به خاطر هم‌جواري با يك نماد ارزشي در يك ميدان مهم شهري بر تاسف ما مي‌افزايد.
* فراماسونري چيست؟
فراماسونري، يك تشكيلات مخفي است كه در سطحي جهاني‏ و با عمق و دامنه بسيار وسيعي در بسياري مسائل سياسي و اقتصادي‏ و فرهنگي دخالت و اعمال نظر مي‌كند و در بسياري از رويدادهاي‏ عمده تاريخ نقش مؤثري داشته و دارد.
فراماسونها، جلسات خود را در محلي كه معمولا ساختمان‏ مخصوصي هم دارد و "لژ " ناميده مي‏شود تشكيل داده و مقيد به اجراء آداب و مراسم ويژه خويشند.
اينان در مراسم خويش از وسايل و ابزاري استفاده مي‏كنند(مثل گونيا و چكش و پرگار و پيش‏بند و غيره)كه براي آنها قائل به رموز و مفاهيم‏ و معاني ويژه‏اي هستند و به هر حال همه اين آداب و رسوم، براي رشد روحيه اطاعت و ايمان قلبي به اين تشكيلات است.
3 مركز اصلي فراماسوني يعني در پاريس، لندن و آمريكا فرماندهي اصلي همه لژهاي تابعه را در كشورها و شهرهاي جهان به‏ عهده دارند كه در عين حال نقش سازماندهي و هماهنگي را نيز ايفا مي‏كنند.
* هرم يكي از اصلي‌ترين نمادهاي فراماسونري
شناخته‌شده‌ترين نشان ماسوني را مي‌توان در مهر ايالات متحده آمريكا و همچنين روي اسكناس يك ‌دلاري يافت.
در اين مهر يك هرم كه بالاي آن چشمي درون مثلث جاي دارد، ترسيم شده است، علامت چشم درون مثلث در همه لژ و مجلات اين گروه به چشم مي‌خورد.
اين علامت زياد مورد توجه واقع نمي‌شود، با اين حال براي درك فلسفه ماسوني بسيار معني‌دار و بااهميت است علامت هرم و چشم يك نماد 100 % ماسوني بوده و اين نماد را مي‌توان در سراسر لژها و نمادهاي ماسوني مشاهده كرد.
اين نماد را مي‌توان پشت يك دلاري آمريكا، دادگاه عالي رژيم جعلي اسرائيل، يكي از ميادين شهر ايلات اسرائيل و بسياري از ساختمان‌هاي كشورهاي غربي و متعلق به ماسون‌ها مشاهده كرد.


نظرات بینندگان:
inha hame ash eghragh ast agar intori bashad mazrab haye 11 masoni hastand pas 33 pol ham masoni ast. inha ha ra bayad irani ha be paye mohakeme va sloabe bekeshannd ta fekr nakonand hameye donya mesl europa va emrica ahmagh va khar hastand.
بله! اگر جسارت داريد برويد دنبال صاحب زمين و سختمان تا ببينيد کيست
از همه چيز اين غربي ها بايد ترسيد هيچ کاري رو بي دليل انجام نميدن ما ها خوابيم بعضي از اين خوانندگان اين سايت هم که فسفر مغز يز اخوش هم تو کله هاشون نيست يکي نيست بهشون بگه تو نفهمي واسه چي به بقيه ايراد ميگيري
واقعا خاک بر سر احمق هايي مثله شما و امثال شما بعدم بيشعــــــور امثال هستش نه امسال ... تو اول برو املا ياد بگير بعد بيا زر زر کن ... واقعا خاک تو سرتون کنن شما خود شيطانين ... خود خود خود شيطانين شماها.... مردم دنيا تو چه فکراييين شما احمق ها تو چه فکري واقعا متاسف که با شماها تو يه مملکت زندگي ميکنم .
اما به نظر من چون اينها گروه با کارهاي عجيب و غريب و خارج از ديده ما و ذهن ما رو انجام ميدند ممکن و مي تونه اين جوري باشه که روي سازنده هاي اين ساختمانها اثرهائي رو القاء مي کنند.و ما بايد ساده نگري بيش از حد کنيم که يک روزي چشممون رو باز کنيم ببينيم شبکه ي منفي پشت پرده چه کارهائي رو کرده و ما هم نفش بازي کننده هاش بوديم دونسته يا ندونسته.و شايد امروز نقش شما نويسندگان اين سايت اينه که حرف از اينها بزنيد و شايد يک آلارم باسه ي اونها که بايد بفهمند.
ميگن کافر همه را به کيش خود پندارد.بعضي از دوستان که دچار ديد ضعيف و بي بصيرتي هستند و نميتونن علائم مختلف نفوذ فرهنگي و سياسي و . . . دشمن روتو مملکتمون درک کنند فکر ميکنن که هر جا هرم ديدن يه شکل هندسيه و بس.در حالي که هر گردي گردو نيست.اون هرمي که بالا اون برج ساخته شده يعني خاک بر سر امسال تو که تا قلب ايران اومديم و تو نفهم هنوز خوابي و فکر ميکني که فقط يه حجم هندسيه و بس.
با شعور اسم اون حجم هندسي هرم هست. چقدر تاسف ميخورم از ديدن گمراهي اشخاصي که اين قدر قشري هستند، که البته کم هم نيستند مثل اون شخص نسبتا محترمي که روي در و ديوار دنبال ستاره داوود ميگشت.
نظرات کاربران:
نام و نام خانوادگي:
شماره تماس:
آرس ايميل:
نظر:

شيطان‏پرستي در ايران
تراژدي يک انسان در روبرويي با شيطان
بخشي از مراسم شيطان پرستان
فرقه راهبان کهتر يا فرانسيسکن ها
اديان و مقدسات
بخش سوم
شرکت پاکاب شرقشرکت پاکاب شرق